WinRAR Türkçe Bedava İndir Ücretsiz Son Sürüm

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

WinRAR_5.png (847×570)

Winrar ; temel anlamda bir sıkıştırma programıdır bir başka deyişle arşiv yöneticisidir. Rar dosyaların (sıkıştırılmış dosyaların) açılabilmesi ve kullanılabilir hale getirilmesi için kullanılmaktadır. Aynı zamanda yine büyük boyutlu resim, program, müzik ya da oyun gibi dosyaların küçültülmesi için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra; 7Z, ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZH, TAR, UUEZ formatında ki dosyaların arşivden çıkartılması için kullanılabilmektedir.


Sponsorlu BağlantılarWinrar programını diğer arşiv yöneticisi programlardan ayıran en büyük özelliklerden bir tanesi daha profesyonel bir algoritmaya sahip olmasıdır.  Bu algoritma sayesinde; sıkıştırılma yani arşivleme sırasında diğer programlara göre%5 ile %10 arasında daha iyi performans göstermektedir.

Çok büyük boyuttaki dosyaların dvd’lere yazılması mümkün değildir.  Bu ihtiyacı karşılamak adına Winrarprogramında ciltler özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde Winrar programı istenilen boyutlarda parçalara ayırır ve parçalar halinde sıkıştırmaya başlar.

Winrar arşiv yöneticisinin bir diğer özelliği ise güvenliğe önem vermesidir. Arşivlendikten sonra internet ortamına aktarılan (upload) edilen dosyalar istenmeyen kişilerin eline geçebilir. Ancak Winrar’da ki şifreleme özelliği sayesinde, arşive koyulan şifre bilinmeden içeriğin görülmesi mümkün değildir. Winrar programında ki bir başka özellik ise tamir seçeneğidir. Bu özellik sayesinde Winrar tamir seçeneği arşivlenen dosyalarda ki hatalı kısımlar giderilebilmektedir.

Lisans: Deneme Sürümü (Demo)

Boyut: 1.MB

Dil: Türkçe

Winrar 3Bit İndir:

gezginlerr

Winrar 64 Bit İndir:

gezginlerr


Sponsorlu Bağlantılar