Ubiquity Gezginler İndir Firefox Yönetim Satırı Eklentisi – Türkçe

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox internet tarayıcısı için Mozilla tarafından geliştirilen bu eklenti ile tarayıcınızdaki birçok işlemi bir yönetim satırından DOS mantığı ile yapabilirsiniz. İnternette bulduğunuz birşeyi, bir yazıyı yada Google Maps üzerindeki bir haritayı bu küçük eklenti sayesinde kolaylıkla gönderebilirsiniz. Tek yapmanız gereken belirli kısayol tuşlarını girip eklentiyi aktif hale getirmek ve sonra komutları girmek. İngilizce olan bu komutlar ile açık olan eposta hesabınızdaki kişilere erişebilir ve oradan istediğiniz kişiye anında bir eposta göndermeye hazır olabilirsiniz. CTRL + BOŞLUK tuşları ile aktif hale gelen eklenti ile birçok işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Google Translate desteğini de arkasına alan Ubiquity sayesinde dilini bilmediğiniz bir yazının istediğiniz bölümünü farenizle seçip ardından eklentiyi kısayol tuşları ile aktif hale getirip sonra da “translate to english” veya istediğiniz herhangi bir başka dile çevirebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Önemli! Google Translate’in Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Bu sebeple “translate to turkish” komutu işe yaramayacaktır. Google Translate’in Türkçe dil desteğinin bulunmamasının sebebi ise Türkçe’nin sondan eklemeli bir dil olmasıdır. Bu yüzden mantıklı çevirimler olmayacaktır.

Sadece Google değil birçok arama motoru ile uyumlu olan Ubiquity ile birçok işlemi çok kolay bir şekilde yapabileceksiniz. CTRL + BOŞLUK ile aktif hale getirdiğiniz eklentinin tüm komutlarını öğrenmek için “Command-List” yazıp “ENTER”a basın.

Daha fazla bilgi almak için Tiport yazısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ubiquity


Ubiquity için

Çokk ama çokk sağ-oL tamindirim..Hava durumuna özelliği çok güzel..

1200- 15:35:1


 • Ubiquity için

  Ubiquity çok önrmli bir eklenti internet dünyasında hizmetlerin birbirinden ne kadar bağımsız ve kopuk olduğunu gösteren bir eklenti bunun açıklaması daha uzuntutulabilirdi."Firefox Yönetim Satırı Eklentisi" Yerinede daha etkileyici bir şey olabilir 😀

  1200- 11:01:3

 • Ubiquity

  Ubiquity Ekran Görüntüleri

 • Lisans: Ücretsiz

  İndirmek İçin Tıklayınız

  Sponsorlu Bağlantılar