Phyton Sözlük Gezginler İndir Türkçe

Sponsorlu Bağlantılar

ÜRETİCİNİN AÇIKLAMASI:

Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz 95.000 kelime kapasiteli Ingilizce – Türkçe ve Türkçe – İngilizce çeviri yapabilen bir sözlük. Programda aradığınız kelimenin tam karşılığını, aradığınız kelime yada harfler ile başlayan kelimeleri, yada aradığınız kelime yada harf içeren kelimeleri aratabilirsiniz. Kelimeyi yazıp Enter basmanız arama için yeterli olacaktır. Eğer arama sırasında sözcük sözlükte bulunamazsa sözcüğün ek almış olabileceğini düşünen sözlük size sözcüğü düzeltmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Örneğin books kelimesini book olarak düşünecek ve book kelimesinin anlamını getirecektir.Program şimdilik sadece kelime bazlı çeviri yapmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

1.Versiyonu ile gelen değişiklikler:1-Eğitim fonksiyonunda değişiklikler yapıldı. 2-Programdaki hatalar düzeltildi.

Eğitim fonksiyonu Hakkında:

Bu fonksiyonun amacı programa bildirdiğiniz parametreler ile size belirli aralıklarla rastgele seçtiği kelimeleri göstermek ve eğer seçmişseniz belli süreler arasında size test şeklinde sorular sormak.  Hatırlatma Sıklığı; Kelimenin kaç dakika yada saniyede bir ekranda gözükeceğini belirler.Ekranda Kalış Süresi; Görünen Baloncuğun kaç sn ekranda kalacağını belirler.Kelime Limiti ; Görüntüleme işleminin kaç kelime arasından yapılacağını seçer. Yani yazarsanız sözlükten 10  kelime seçilir ve bunların arasında gösterim yaparSesli Uyarı Açık olursa Bilgisayarınızdan her kelime gösterilişinde Beep sesi gelir..Soru sorma sıklığı : Bilgisayarın kelime gösterirken ne kadar zamanda bir soru soracağını belirlersiniz..

Ayarlar ve Kısayol tuşu Hakkında:Programın bu kısmı kullanıcı tarafından özelleştirilebilir. Gelişmiş Butonuna tıklayarak gelişmiş özellikleri açarsınız.Buranın anlamı Siz bu ekranda belirlediğiniz kısayol tuşuna bastığınızda, Mouse’un üzerinde bulunduğu programa gönderdiği Klavye yada mouse komutlarıdır. Örneğin Send Double Click ve Send CTRL+C seçtiğiniz. Notepad önünüzde açıkken kısayol tuşuna bastığınızda (CTRL+ALT+Y) NotePad programına Double click gönderir yani mouse üzerinde olduğu kelimeyi seçer. Hemen ardından CTRL+C ,ile kopyalar ve  programa yapıştırır.

Program İçin Gerekebilecek Dosyalar(Windows 9ve Windows 9SE için)

Programın çalışması için aşağıdaki dosyalar gerekmektedir (Windows 2000-XP ile Access 2000-XP yüklü makinalarda gerekli değildir.)

Microsoft Data Access Components (MDAC) 2.Service Pack 1

Microsoft Jet 4.0 Service Pack Update

Microsoft Jet 4.0 Service Pack (SP6)

Phyton Sözlük


Phyton Sözlük için

arkadaşlar herkese tavsiye ederim gerçekten ihtiyaçlara cevap verebilecek kadar kapsamlı harika bi sözlük

200- 11:41:1

 • Phyton Sözlük için

  bozuk çıktı hata raporu gönderiyo

  2200- 18:40:20

 • Phyton Sözlük için

  güzel bir program ama inmeside çok uzun of of neydi benim çilem…

  200- 16:07:3

 • Phyton Sözlük için

  durmayın süper

  2200- 23:34:5

 • Phyton Sözlük

  Lisans: Ücretsiz

  İndirmek İçin Tıklayınız

  Sponsorlu Bağlantılar